Aktuality

5.časť DECEMBER koniec

 

11.  "STAROSTLIVOSŤ  O VTÁČIKY v zime“
         T:20.12.2017

Naše deťúrence si poslednou aktivitou vyrobia domčeky pre vtáčiky, vyrobia s deťmi krmivo a na školskom dvore rozvešajú kŕmidielka pre vtáčiky.

Čím je vonku chladnejšie, tým častejšie môžeme vidieť rôzne vtáky, ako si hľadajú potravu v blízkosti vašich domov. Je to pre ne náročné obdobie, ktoré im môžete uľahčiť tak, že ich budete prikrmovať.
Vtáčiky sú vďačné za potravu na kŕmidle najmä ráno, keď sa prebudia po chladnej noci a potrebujú si doplniť energiu. Kŕmidlá intenzívnejšie vyhľadávajú aj v čase, keď napadne veľa snehu a nájsť semienka je oveľa ťažšie.

    ČÍM KŔMIŤ?
Je dôležité vedieť, že krmivom im môžete nielen pomôcť, ale aj dosť pokaziť. Vtáky sa určite nesmú prikrmovať zvyškami ľudskej potravy, lebo obsahuje soľ a korenie, ktoré sú pre ne škodlivé, môžu dokonca zapríčiniť ich uhynutie. Najvhodnejšie sú naturálne zrná, oriešky a rôzne plody a semená, prípadne loj či tuk. Skladba krmiva by mala byť čo najpestrejšia, lebo na kŕmidlá prilietajú rôzne druhy vtákov s rozdielnymi nárokmi na potravu. Veľmi im chutí napríklad slnečnica a ovsené vločky, menšie druhy vyhľadávajú mak,ďalšie jabĺčka či mrkvu.

Koordinátorky: Ing. Durbáková, Ondrejová, Mačatková, Tokarčíková

 

POZVÁNKA od vedenia školy

Vianočné posedenie kolektívu MŠ Budapeštianska 1 a EP Viedenská 

sa koná v reštaurácii u Katky 8.12.2017 o 17.30.
Čaká nás Mikulášska nádielka, a slávnostná večera.
 

 

 

 

 

Prajeme Vám šťastné a veselé Vianoce

Nový rok plný lásky a pokoja,
nech každú radosť znásobí.
Nový rok čistý a biely ako sneh,
v živote len šťastie, zdravie a smiech.


Šťastný Nový rok.
PF 2018 Vám želá

    Mgr. Iveta Strukanová a kolektív MŠ
 << Späť na predchádzajúcu stránku