Aktuality

Pomoc rodičom -1.časť vzdelávanie

 

Vážení rodičia našich detí, prinášame vám zopár informácií a odporúčame pre Vás pár výborných stránok odkiaľ môžete čerpať pracovné aktivity s deťmi počas týchto dní :

 

prvá časť

Doplnené bolo OKIENKO PRE DETI o aktivity, ktoré sú zamerané na doplnenie

nášho Školského vzdelávacieho programu

ROK V MŠ :

 

 

 

viete si ich spustiť online OKIENKO PRE DETI - ľavá strana

 

Veselé zúbky

Nebuď ovca

Ako učiť deti tvoriť

Rozprávky pre detičky

Logopédia a správna výslovnosť

Písmenká a pesničky vhodné pre vekové katagórie

Bol raz jeden život – cyklus všetkých a iné.

 

 

 

 

Odporúčame pre Vás aj ďalšie stránky, ktoré naši partneri

( od ktorých kupujeme učebné pomôcky a pedagogický materiál pre výučbu )

 

 

spustili v tejto neľahkej situácii zdarma pre rodičov a deti – pre domáce využitie :

 1. Z akých častí sa skladá strom a ako sa mení počas striedania ročných období  - časopis Stromáčik – na stiahnutie  https://stromzivota.sk/casopisy

             Deti sa dozvedia ako dýchajú stromy ...

 

 

 

 

 

2.  Pinf Hry – www.pinfhry.sk /stiahnuť ( zvoľte možnosť Stiahnuť a nainštalovať Pinf Hry – bezplatná inštalácia aplikácia s licenciou pre Domácnosť  .

 Veríme, že sa Vám vďaka Pinf Hrám podarí vaše deti zabaviť a zároveň vzdelávať.

 

 

 

 

 

 

3. Štátne divadlo Košice – vyzýva detičky, ktoré koronavírus zavrel doma s rodičmi  – zábavnú súťaž – „ Namaľujte, zahrajte, zaspievajte alebo zatancujte  divadlo.

( nakresliť obrázok, nahrať video , fotky : na adresu Štátne divadlo Košice Hlavná 58, 042 77 Košice, videá vložiť do správy, ktorú poslať cez messenger na FB profile facebook.com/sdke.sk – nezabudnite k správe napísať svoje meno, vek a kontakt na rodičov – všetko o súťaži a cenách – cez Fb – Štátne divadlo Košice zverejnené 16.3.2020 – Výhry sú lákavé

 

 

 

4. Rozprávky pre deti – https://www.rozpravkynadobrunoc.sk/ Rozprávkynadobrúnoc.sk – cez Fb aplikáciu svet rozprávok otvára deťom vstúpiť na dobrodružné putovanie a riešenie zábavných úloh – ktorú nájdu deti pri každej rozprávke. S možnosťou počúvania ale aj na denné čítanie .

 

 

 

 

5. Národná banka Slovenska – ponúka pre rodiny , ktoré trávia teraz pre koronavírus spoločne doma množstvo aktivít pre detičky, ale aj pre mladých študentov na ich web stránke v sekcii Vzdelávanie. Nájdete tam možnosti, ako so osvojiť niektoré poznatky z bankovníctva, ekonómie hravým spôsobom, ktorý je pochopiteľný aj pre deti .

 

Viete o tom, že aj my máme spracovaný projekt na finančnú gramotnosť Proxíkova euroakadémia – ktorú, každoročne vyučujeme pre deti http://www.proxik.sk – viete sa spoločne zahrať s deťmi s našim Proxíkom ( fotky ako ho učíme máme vo fotogalérii v sekcii Naše aktivity.

 

Detičky myslíme na Vás, posielame vám veľa LÁSKY, pusiniek a ĽÚBIME vás. 

 

Mgr. Iveta Strukanová a kolektív zamestnancov 

riaditeľka školy 

 

 << Späť na predchádzajúcu stránku