Aktuality

Pomoc rodičom - 3.časť vzdelávanie

 Vážení rodičia našich detí 

Posielame Vám návrhy na interaktívne hry, ktoré sú určené pre deti navštevujúce materskú školu.

 

Ktoré rodičia s deťmi môžu využiť v týchto dňoch doma a zároveň sa aj hravou formou niečo naučia .

 

HRAVÁ ANGLIČTINA 

 

 

Okrem interaktívnych úloh si deti môžu precvičiť aj anglické slová. Jedná úloha je sprístupnená a po zadaní kódu sa odomknú ďalšie hry. Je to rýchle a jednoduché.

 

 

Firma PC profi sa rozhodla v týchto ťažkých časoch pomôcť. Preto sprístupnili Alfbook a Alfík ZDARMA. Alfík je súbor interaktívnych úloh a hier pre deti materských škôl. Učíme sa s deťmi doma - zabávame sa s deťmi doma.

www.alfik.sk       kód : UCIMESADOMA

 

 

 

 

 

ĎALEJ  VÁM  PRINÁŠAME  PRE VÝUČBU  ANGLICKÉHO  JAZYKA :

 

 

1. https://learnenglishkids.britishcouncil.org/ - na tejto stránke rodičia môžu nájsť videá, pesničky, anglické príbehy, nové slovíčka. Na pravej strane, trochu nižšie sa dajú vyberať témy podľa abecedy. Sú tam písmená, po kliknutí sa objavia témy, ktoré stránka obsahuje na konkrétne písmeno.

 

Rovnako sú pri témach aj pracovné listy a cvičenia, ktoré sa dajú robiť priamo na stránke, manipulovaním so slovíčkami, obrázkami. Pri každom slove je aj zvuková nahrávka, ktorá po kliknutí na ikonku prečíta dané slovo.

 

2. https://www.anglictinarychlo.sk/anglictina-pre-deti/ - druhá stránka slúži skôr ako prehľad piesní, s priamym odkazom na youtube. Videá sú naozaj pútavé, farebné a prispôsobené veku.

 

3. https://www.rozpravky.sk/rozpravka/video/52339/anglicke-pesnicky-pre-deti.htm - ďalšie videá, piesne, rozprávky

 

 

Webové aplikácie : 

 

1. https://www.kangiclub.com/home - skvelá webová stránka pre deti kde si môžu zahrať množstvo anglických hier. Pri jednotlivých hrách sú vytvorené zvukové nahrávky  anglických slov a zároveň si ich môžu opakovať. Na tejto stránke sa dajú ľahko sťahovať rôzné videá a hudba pre detičky. Anglické hry sú ideálnou formou ako sa ľahko a zábavne naučia deti hovoriť anglickým jazykom. 

 

2.https://www.cambridgeenglish.org/learning-english/parents-and-children/activities-for-children/sing-and-learn/ - na tejto stránke si deti môžu pozrieť videá s pesničkami, kde sa spieva a ukazuje sa na jednotlivé obrázky/predmety/zvieratá... a zároveň sa spevom učia rôzne anglické slovíčka. 

3. https://www.lingokids.com/english-for-kids/topics - táto stránka je výborná tým, že už na začiatku tejto stránky si vyberiete aktivity primerané veku dieťaťa; sú tam zaujímavé anglické pesničky, obrázky s popisom, hry a skvelé, detské audioknihy, ktoré sa v dnešnej dobe veľmi využívajú. 

 

 

    Viete si pozrieť spracované pdf aj TU

Ďakujem p. učiteľkám vyučujúce hravou formou anglický jazyk za spoluprácu. 

Onedlho Vám pripravíme ďalšie aktivity pre naše detičky.

 

 

 

Mgr. Iveta Strukanová 

riaditeľka školy << Späť na predchádzajúcu stránku