Aktuality

POZOR príde - Nemocnica u medvedíka

 

NOVÉeee  DETI  DETIČKY  prineste si z domu svojho obľúbeného plyšáka.

                                                                                      A oblečte si biele tričko. 


V zime keď bol ešte sniežik riaditeľstvo školy písalo... písalo... a veľmi pre Vás chcelo, aby nás navštívili medici – budúci lekári - lekárky ( doktorky – doktor)


Dnes sa ozvali a tak sa naša 

aktivita  bude konať 7. 3. 2019


   MŠ Budapeštianska 1    10.00 hod
   EP Viedenská                  11.00  hod.


ČO TO BUDE ?


NO PREDSA  NEMOCNICA  U  MEDVEDÍKA

 


Zbaviť sa strachu pomôže projekt študentov Lekárskej fakulty – NEMOCNICA U MEDVEDÍKA.

V tejto nemocnici sú lekármi samotné deti a liečiť budú svoje vlastné plyšové zvieratká.


Fingovaná nemocnica


Maskotom projektu je obrovský plyšový medveď, ktorého si medici berú stále so sebou. Okrem toho aj fonendoskopy, otoskopy, či obyčajné obväzy a injekčné striekačky. Samozrejme, bez ihiel. Porozprávajú si , ktorá časť tela medvedíka – alebo plyšáčika bolí a a potom – idú do nemocnice. Pripravené budú rôzne oddelenia – chirurgia, krčné, interné, či zubné oddelenie. Deti sa dostávajú aj do roly rodičov.

 

Projekt je známy po celom svete ako TEDDY BEAR HOSPITAL.


Na Slovensku funguje aj v Košiciach „Nemocnica u medvedíka“, bude prebiehať v našej školskej jedálni, ktorú zmeníme na obrovskú NEMOCNICU – ČAKÁREŇ. Naše detičky budú postupne liečiť plyšových medveďov, ktorí budú figurantmi pri ošetrovaní zranení, ale aj nácviku poskytovania prvej pomoci. Deti si vyskúšajú s pomocou plyšáka MEDVEDÍKA – nášho veľkého macka ošetrovanie a naučia sa základy oživovania. Medvedíkov budú resuscitovať  s mimoriadnym zanietením a odhodlaním.

 

V oddelení chirurgie budú ošetrovať medvedíkovi labky, vyskúšajú si chirurgické rukavice, čiapku i masku. Na internom a gastro oddelení budú zvládať  úlohy so striekačkami a dozvedeli sa veľa ďalších zaujímavostí.
V zubnej ambulancii sa pozrú na správne umývanie našich zúbkov. Šikovní röntgenisti im ukážu ako to vyzerá vo vnútri nášho tela – ako vyzerá  röntgen ( snímok nohy, ruky a i.)


Skupina študentov medicíny pravidelne navštevuje škôlky, kde sa s deťmi hrá na fingovanú nemocnicu. „Snažíme sa tak deti zbaviť syndrómu bieleho plášťa,“ Cieľom je dosiahnuť, aby si uvedomili, že lekár je tu na to, aby im pomohol.

Prekvapíme ich aj my deti – počkáme ich a ukážeme im, že v našej škôlke máme oblečenie lekára, sestričky, že vieme ako sa umývajú zúbky ( máme model ) a ukážeme im ako poznáme jednotlivé časti nášho ľudského tela.
Veď máme veľa pomôcok ..veď uvidia medici   čo všetko veru už vieme 


Vážení rodičia: PROSÍME OBLIESŤ  BIELE TRIČKO na tento dníček .

Mgr. Iveta Strukanová

riaditeľka školy<< Späť na predchádzajúcu stránku