Aktuality

Rozprávky z kufríka

Pripravujeme :

bohaté nádielky

JESENNÝCH AKTIVÍT PLNÉ HUDBY, ROZPRÁVOK, koncertov, exkurzií - cestujeme za kultúrou 

HUDOBNÁ KULTÚRNA JESEŇ 

 

 

Čo sa chystá  ešte od 5.11-9.11. 2018  pre deti ?  

TÉMA :  V RÍŠI ROZPRÁVOK o zvieratkách – KAMIŠIBAI

 

Plné čarokrásnych príbehov zvieratiek, ktoré vystupujú v rozprávkach, skúsime nájsť dobro – zlo konania jednotlivých postáv našich zvieratiek, posolstvo o pomoci kamarátov a sile priateľstva.

 

KUFRÍKY UŽ PRICESTOVALI : 

Pred časom sme Vás informovali o objednaní našich nových pomôcok pre obe školy – DREVENÉ DIVADLÁ KAMIŠIBAI už sú na škole a deti budú mať možnosť vstupovať spoločne do deja rozprávok spoločne s p. učiteľkami.

Aktivity budú po otvorených hodinách p.učiteliek prebiehať vo všetkých triedach v organizačných formách dňa.

 

 

 

1. Začíname s divadlom Kamišibai  je to metóda rozprávania príbehov zachytených na veľkých ilustrovaných kartách, ktoré sú umiestnené v drevenom ráme – divadle.
2. Vtiahneme deti do príbehu prostredníctvom divadelnej atmosféry, znamená neopakovateľný zážitok. Pri správnej technike sa deti s nadšením usadia na zem a s napätím budú čakať, kedy p. učiteľka  začne svoje predstavenie. Rozprávanie príbehov s Kamišibai zároveň umožňuje individuálnu rýchlosť rozprávania a vstupovania do deja.
3. Upokojíme -Statické ilustrácie upokoja detskú myseľ a umožnia jej zamýšľať sa nad obsahom a posolstvom obrazu. Zároveň pomalé rozprávanie s kamišibai umožňuje najmä mladším deťom lepšie sa orientovať v deji príbehu.

 


CIEĽOM JE :
Rozprávanie príbehov s kamišibai má veľkú hodnotu pre vývoj detí. Ilustrované príbehy rozvíjajú detskú predstavivosť a kreativitu, a zároveň prispievajú k ich komplexnej slovnej zásobe. Počuté slová si deti spájajú s konkrétnymi obrazmi, čím vnímajú dejovú postupnosť rozprávok veľmi intenzívne. Rozprávač, pedagóg, má veľké možnosti ako vstúpiť do príbehu a môže tak urobiť, kedykoľvek vycíti, že je vhodné prihovoriť sa detským poslucháčom. Počas dialógu deti vyjadrujú svoje myšlienky a názory, čím posilňujú svoje komunikačné kompetencie.

PREDSTAVUJEME DEŤOM ROZPRÁVKY KAMIŠIBAI

predstavuje 4 rozprávkové príbehy do prenosného dreveného divadla Kamišibai. Známe sú príbehy Vlk a sedem kozliatok, Škaredé káčatko a Tri prasiatka. Posledným je milý príbeh Macko Brumko. Príbehy sú zobrazené na jedenástich kartách.

 

ČO SI EŠTE VYSKÚŠAME a pripravíme pre deti ?

Každá obrazová karta obsahuje tipy na aktivity pre deti, námety na dialógy, otázky na podporu kritického myslenia a nápady na výtvarné, matematické, hudobné a iné činnosti.

 

    - budeme dramatizovať, kresliť, počítať, spievať, rozprávať, tvoriť, lepiť, strihať

 

KTO BUDE ROZPRÁVAČ ?

Koordinátorky : p.uč. Mihóková, Molnárová, Rajkovits, Ondrejová, Sokolová-Lukáčová a ost.uč.

 

Mgr. Iveta Strukanová

riaditeľka školy

 << Späť na predchádzajúcu stránku