Aktuality

ZIMNÁ OLYMPIÁDA

 

ZIMNÁ OLYMPIÁDA


   KEDY: 19.1.2018
 

   KDE: na školskom dvore

 

Prirodzenou súčasťou každého dieťaťa je pohyb a jeho rôzne variácie.


Cieľ: Viesť deti k zmyslu pre športové súťaženie, radosť z pohybu a reprezentáciu svojej triedy. Rozvíjať pohybové zručnosti a schopnosti detí. Pohybovať sa rôznymi spôsobmi medzi prírodnými a umelými prekážkami. Uplatňovať tvorivosť v hre, upevňovať kamarátske vzťahy.


Pobyt vonku a športové aktivity sú dôležité pre zdravie každého dieťaťa.

Pobyt na čerstvom vzduchu prináša deťom len samé pozitíva. Deti, ktoré sú pravidelne a po celý rok vonku, majú kvalitnejšiu imunitu, sú otužilejšie. Pre deti je prirodzené behať vonku napr. v zimnom období, váľať sa v snehu, byť mokrý a občas aj nachladnúť. Tento prirodzený pohyb na čerstvom vzduchu počas rôznych teplôt a počasia má, naopak, veľmi pozitívny vplyv na ich zdravie a otužovanie.


Stačí 30 minút 

Aj keď nie je vonku práve ideálne počasie, prší či pofukuje vietor, dieťa by ste mali zobrať von. Pobyt na čerstvom vzduchu pomáha stimulovať obranyschopnosť jeho organizmu. „Okrem extrémneho počasia, ako je búrka či prudký vietor, môžete vyjsť s dieťaťom von každý deň. Stačí polhodinka až hodinka strávená na čerstvom vzduchu,“ odporúča lekárka. Vonku sa dieťa vybehá, psychicky sa odreaguje, vybije nadbytočnú energiu, pri hrách či športovaní kvalitnejšie dýcha, kráča po mäkšom povrchu, po tráve alebo štrku. Pobyt vonku mu poskytuje nové podnety na hru a rozvíja jeho pohybové schopnosti a fantáziu lepšie ako hračky, televízny program či domáce prostredie.

 

 

KONZUMOVAŤ dostatok :

Čo zhoršuje obranyschopnosť detí?


• maškrtenie, najmä výrazné chute, sladké a slané
• nedostatočná výživa, ak dieťa odmieta niektoré jedlá, najmä zeleninu, ovocie či mäso
• málo pohybu a pasívne trávenie voľného času
• pobyt v uzavretých priestoroch, kde sa množia vírusy a baktérie

http://www.pluska.sk/zena/zdravie/lekarka-radi-deti-berte-von-za-kazdeho-pocasia.html<< Späť na predchádzajúcu stránku