Aktuality

Aktivity - Doktor s Oficce - Detská ordinácia

Vážení rodičia pre deti chystáme

Týždeň zdravia a prevencie budeme mať NOVÉeee učebné steny

pre detičky na oboch školách 

riaditeľstvo MŠ  objednalo na naše školy nové  :

veľké Lekárske ordinácie...na každej škole budú dodané po 2 ks 

Lekárska ordinácia s anatómiou ľudského tela Doctor's Office  obojstranná s rontgenom a zrakovým testom a 65 doplnkov od francúzskeho Smoby je skvelým darčekom pre všetkých malých lekárov a lekárky už od 3 rokov.

 

Detská ordinácia dokáže deťom priblížiť typický deň v ordinácii, s kamarátmi a súrodencami, ale aj rodičmi si vyskúšajú hru na doktorov a pacientov.

K dispozícii budú mať veľkú rozkladaciu stenu, ktorá im ponúkne množstvo doplnkov a aktivít.

V rádiologickej oblasti budú analyzovať röntgenové snímky alebo ich umiestnia na siluety detí a vytvoria tak prehľadnú ľudskú kostru.

Taktiež sa naučia rozpoznávať jednotlivé časti tela a pripájať na ne zdravotné pomôcky so suchým zipsom a v časti so zdravou výživou sa dozvedia, čo ich pacienti jedli počas dňa.

 

Zahrajú sa aj na očných lekárov a otestujú zrak pacienta pomocou obrázkov rôznofarebných zvieratiek a špeciálnymi okuliarmi.

Odmerajú výšku pacienta s posuvným meradlom (max. výška 1,20 m), zistia, koľko váži a dokonca sa naučia sa určovať pohlavie dieťaťa pomocou vývojovej tabuľky.

K dispozícii budú mať aj koliesko s plánovačom vyšetrovacích úkonov a praktické boxy na odloženie lekárskych nástrojov. 

 

Vnútorná časť ordinácie je ozdobená krásnymi obrázkami s motívom lekárskej ambulancie, vonkajšiu stranu zdobí motív s veselými rodičmi a deťmi pred ordináciou.

Bohatá sada 65 doplnkov v sebe skrýva röntgenové snímky, váhu, biely lekársky kufrík Medical, teplomer, reflexné kladivko, otoskop, stetoskop, injekčnú striekačku, lekárske okuliare a okuliare na vyšetrenie dioptrií, identifikačné karty lekárov, lekársky záznam s fixkou, fľaštičky, karty so symbolmi jednotlivých vyšetrení a karty s obrázkami zdravých jedál.

Vďaka týmto doplnkom bude mať dieťa realistickejší zážitok pri hre na povolanie doktora.

Skladacia lekárska ordinácia je vyhotovená z pevného a kvalitného kartónu, odolných plastovou a jej obvod tvorí kovový rám, takže sa vyznačuje vysokou stabilitou. V rozloženom stave meria na výšku 111 cm a 135 cm na dĺžku, v zloženom stave 41 cm na dĺžku a 111 cm na výšku.

Táto lekárska hračka je vyhotovená v pestrých farbách s krásnymi obrázkami, deti získavajú pozitívny vzťah k doktorom a zároveň sa budú chcieť dozvedieť viac o lekárskej vede. 

Naučia sa rozlišovať jednotlivé časti ľudského tela, význam rôznych zdravotníckych pomôcok a nástrojov, pomáhajú svojim kamarátom a súrodencom pri určovaní rôznych ťažkostí a hľadajú vhodnú liečbu.

Pri hre si precvičujú aj jemnú motoriku, rozvíjajú si fantáziu a predstavivosť.

Taktiež si zlepšujú pamäť a logické myslenie. V deťoch sa prebúdza zdravé sebavedomie, hravou formou sa naučia veľa nových vecí.

Približujú sa svetu dospelých, získavajú pocit zodpovednosti. Takisto si cibria vyjadrovacie a jazykové schopnosti.

Francúzsky Smoby prináša deťom prvotriedne hračky s vlastnou originálnou myšlienkou. Materiál na hračkách Smoby je pevný, odolný, no zároveň jemný a hladký k detským rúčkam. Všetky detské hračky majú oblé hrany, aby vaše deti boli počas veselých hier v bezpečí a chránené pred zraneniami.

 

 

Hračky spĺňajú aj tie najvyššie bezpečnostné kritériá a sú zárukou špičkovej francúzskej kvality a moderného vzhľadu.

 

Oblečenie lekárov, sestričiek už na školách máme...onedlho sa naše detičky zahrajú v pripravovanom TÝŽDNI ZDRAVIA s ochutnávaním ovocia, zeleniny aj na povolanie lekára, sestry a splníme tak náš prvý cieľ z rozpracovaného projektu - Národný program boja proti obezite.

 

 foto mackoviaahracky.sk

 

Mgr. Iveta Strukanová

Riaditeľka školy

 << Späť na predchádzajúcu stránku